DEV Community 👩‍💻👨‍💻

Fatih Arslan Tugay for Açıklab

Posted on

Liman MYS Envanter Eklentisinde Raporlama

Envanter eklentisinde yapılan filtrelemelerin sonucunu raporlayarak kayıt altında tutabiliriz. Öncelikli olarak filtrelenmenin nasıl yapıldığının bilinmesi gerekmektedir. Bunun için Liman MYS Envanter Eklentisinde Filtreleme yazısını okuyabilrsiniz.

Örnek bir filtreleme yapmak gerekirse, ağaçtan Linux Machines OU'su seçilip Model kısmına "1996", İşlemci kısmına "KVM" yazılıp ilgili bilgisayarlar listelenir.

1

  • Daha sonra Rapor Hazırla butonuna tıklanıp CSV Raporu Oluştur dendiğinde ilgili filtrelemenin raporu oluşturulmaktadır.

2

  • Rapor oluşturulduğunda raporun tarihi ve hangi OU için oluşturulduğu da listede görünmektedir. Böylece raporlar kısmında ayrıştırma yapılabilir. Raporu yerele indirmek için indirme butonu kullanılır.

3

  • Rapor açıldığında ilgili filtreleme sonucunda çıkan bilgisayarların özelliklerinin raporda tablo halinde bulunduğu görülür.

4

Bir diğer filtreleme olarak ağaçtan Computers OU'su seçilip Bilgisayar Ara kısmına "pardus", Aranacak Konumlar kısmında ise yalnızca İsim seçilerek hostname bilgisinde "pardus" içeren bilgisayarlar listelenir.

5

  • Bu filtrelemenin de raporu oluşturulduğunda Raporlar kısmına geldiği görülür. Yukarıda açıklandığı gibi tarih ve OU bilgisinden ayırt edilebilir.

6

Top comments (0)

🌚 Friends don't let friends browse without dark mode.

Sorry, it's true.