DEV Community

Cover image for 5 podstawowych funkcji czatu w grze, które pokochają gracze

5 podstawowych funkcji czatu w grze, które pokochają gracze

Czatw grze to potężne narzędzie dla twórców gier, które zwiększa zaangażowanie graczy i ich retencję, tworząc połączone, cyfrowe doświadczenie. Jednak podczas korzystania z czatu w grze gracze będą mieli oczekiwania oparte na ich codziennych doświadczeniach z aplikacjami do czatowania, takimi jak Discord, WhatsApp, WeChat, Slack i Messenger. Twoim celem powinno być stworzenie doświadczenia w grze, które spełni oczekiwania tych graczy podczas rozgrywki. Łatwiej to jednak powiedzieć niż zrobić. Zapewnienie skalowalności wraz z potrzebami graczy, niezawodne filtrowanie i utrzymywanie tych połączeń czatu, a jednocześnie zabezpieczanie ich wiadomości w czasie rzeczywistym to ogromne wyzwanie.

To właśnie tutaj PubNub może pomóc. Jako platforma API dla deweloperów, która umożliwia aktualizacje w czasie rzeczywistym z globalną skalowalnością i niskimi opóźnieniami, PubNub jest skutecznie wykorzystywany do rozwijania infrastruktury czatu w grze. PubNub służy jako szkielet dla ponad 2000 klientów z różnych branż, w tym gier. Mogą oni zaufać PubNub w zakresie zasilania swoich funkcji online dla gier i narzędzi do czatu w grze, aktualizacji tabeli liderów na żywo oraz alertów i powiadomień. Tworzy to platformę, dzięki której gracze mogą wielokrotnie powracać do gry.

Gracze oczekują, że funkcje płynnie wtopią się w interfejs użytkownika, ożywiając ich rozmowy i dostosowując się do osobistych relacji, które pielęgnowali grając w gry. Aby zbudować czat w grze, z którego gracze chcieliby korzystać, ważne jest, aby być na bieżąco z funkcjami, których nie można pominąć i jak PubNub zapewnia rozwiązania dla tych funkcji.

Pokoje czatu/czat grupowy

Choć może się to wydawać oczywiste, nie można przecenić znaczenia jasnych, intuicyjnych metod interakcji graczy z określoną grupą innych graczy. Większość gier MMO dwadzieścia lat temu zapewniała szerokie opcje komunikacji, takie jak lokalne, grupowe lub gildyjne kanały czatu tekstowego. Podobnie jak w prawdziwym życiu, gdzie gra się w gry w różnych grupach, współcześni gracze szukają swobody wyboru partnerów komunikacyjnych*,* przełączania się między specjalnie skomponowanymi kanałami i robienia tego intuicyjnie.

PubNub's Real-time Data API zawiera API Publish-Subscribe, które opisuje przepływ wiadomości pomiędzy aplikacjami i urządzeniami. Wydawca (dowolne źródło danych) wysyła wiadomości do zainteresowanych subskrybentów (odbiorców danych) za pośrednictwem strumieni danych na żywo zwanych kanałami (tematami). Wszyscy subskrybenci określonego kanału wydawcy są natychmiast powiadamiani o otrzymaniu nowych wiadomości na tym kanale, a dane wiadomości (lub ładunek) są odbierane wraz z powiadomieniem.

Wiadomości mogą być przechowywane i pobierane, gdy są wysyłane przez sieć za pomocą funkcji Message Persistence, gdzie każda wiadomość jest przechowywana na kanale, na którym została opublikowana, ze znacznikiem czasu z dokładnością do 10 nanosekund. W przypadku, gdy gracze są offline podczas rozmów, wiadomości mogą być przechowywane i pobierane za pomocą funkcji Message Persistence. Gracze offline mogą być również powiadamiani o nieodebranych wiadomościach za pomocą mobilnych powiadomień push za pośrednictwem PubNub Mobile Push Gateway, dzięki czemu gracze nigdy ich nie przegapią.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dodać czat do swojej gry Unity, możesz skorzystać z naszego przewodnika po dodawaniu czatu w czasie rzeczywistym do gry Unity. Mamy również dedykowany zestaw Chat SDK, który oferuje zestaw przydatnych funkcji czatu, takich jak potwierdzenia odczytu, wzmianki, liczba nieprzeczytanych wiadomości, wątki i inne.

Możesz także użyć BizOps Workspace, zestawu narzędzi interfejsu użytkownika, które pomagają zarządzać aplikacją, aby oglądać podgląd na żywo rozmów odbywających się w czasie rzeczywistym i podejmować działania w celu ręcznego moderowania tej rozmowy, na przykład poprzez wyciszanie lub banowanie użytkowników.

Przyjaciele

Aby zapewnić, że czat stanie się centralnym elementem prawdziwie społecznościowego doświadczenia, ułatwianie osobistych połączeń między graczami jest kwintesencją. Jest to szczególnie ważne, jeśli celujesz w graczy, którzy nie mogą się doczekać połączenia sił z prawdziwymi przyjaciółmi w grze. Podobnie jak paczka przyjaciół ciesząca się sesją grania w gry w prawdziwym świecie, wirtualny świat musi również zaspokajać potrzeby koleżeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o organizowanie wieczorów gier między przyjaciółmi, czy o rozpalanie przyjaźni online, funkcje znajomych torują graczom drogę do łatwego łączenia się, czatowania i grania razem*.*

Technologia PubNub zapewnia, że transmisja danych czatu spełnia najnowsze standardy prywatności i bezpieczeństwa. Obecność monitoruje subskrybentów (graczy) kanałów używanych do przesyłania danych między urządzeniami. W rezultacie gracze mają wgląd w czasie rzeczywistym w to, kto jest aktualnie online, dołączanie lub opuszczanie graczy z kanału, a także kanały, które gracz subskrybuje.

Aby zobaczyć listę znajomych w akcji, możesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem dodawania listy znajomych do gry Unity lub postępować zgodnie z naszą dokumentacją dodawania listy znajomych do własnej gry.

Reakcje

Rozmowy są miejscem, w którym gracze będą wyrażać swoje frustracje i uniesienia. Oczywiście emoji mówi wiele, ale reakcje pozwalają graczom umieścić swoje emocje w kontekście*.* Są lekkim, ale szybkim sposobem na komentowanie wiadomości przez graczy, a dla innych osób na kanale pozwalają łatwo uchwycić ogólny przebieg i nastrój rozmowy. Przede wszystkim dają one graczom szeroki zakres ekspresji do dyskusji, memów i reagowania na momenty w grze.

Reakcje na wiadomości PubNub pozwalają graczom odesłać emoji lub niestandardową reakcję na otrzymaną wiadomość. Reakcje te są zazwyczaj widoczne dla wszystkich graczy na czacie i wyświetlane wraz z oryginalną wiadomością. Oferujemy dodawanie reakcji na wiadomości do wielu naszych zestawów SDK.

Pamiętaj, aby sprawdzić , jak dodawać reakcje i emotikony do wiadomości za pomocą PubNub Chat SDK w naszym szczegółowym przewodniku.

Wskaźniki pisania

W twojej grze prawdopodobnie będzie się dużo działo. Nie każ więc graczom czekać, patrząc na ciche wątki. Wskaźniki pisania pomagają wprowadzić natychmiastowość do interakcji tekstowych*,* pozwalając graczom na pierwszy rzut oka wiedzieć, że inni są aktywni w rozmowie. Są to małe elementy wizualnej informacji zwrotnej, które w znacznym stopniu przyczyniają się do tego, że czat staje się organiczną, realistyczną interakcją. Wskaźniki pisania pomagają zapobiegać rozmowom krzyżowym lub mogą po prostu wyjaśnić, że ktoś nie jest zainteresowany czekaniem na swoją kolej.

PubNub obsługuje wskaźniki pisania, które pozwalają graczom wiedzieć, czy inni gracze piszą wiadomości na kanale. Gdy gracz zacznie pisać, inni gracze mogą zobaczyć wskaźnik pisania na ekranie w czasie rzeczywistym. Możesz wyzwolić zdarzenie pisania, gdy użytkownik zacznie pisać wiadomość, a inni użytkownicy w kanale otrzymają te zdarzenia w czasie rzeczywistym, aby wyświetlić wskaźniki pisania na ekranie.

Odczytywanie potwierdzeń

Czy Twoi gracze chcą zaprosić znajomych na wieczór gier? A może proszą o pomoc w rozwiązaniu zagadki lub wysyłają SOS z głębi lochu. Podobnie jak w prawdziwym życiu, gracze będą chcieli wiedzieć, że ich wiadomości zostały odebrane. Podobnie jak w przypadku każdej mechaniki gry, informacje zwrotne na czacie mają kluczowe znaczenie dla utrzymania świadomości i satysfakcji*.* Dodatkowo, świadomość, że zostali wysłuchani może powstrzymać graczy przed spamowaniem głównego kanału. Doskonale współgrają one ze wskaźnikami pisania, tworząc prawdziwie organiczne doświadczenie czatu w grze.

Potwierdzenia wiadomości PubNub umożliwiają graczom śledzenie dostarczania wiadomości na kanale. Potwierdzenia wiadomości obejmują zarówno dostarczone potwierdzenia, wskazujące, że wiadomości zostały dostarczone do użytkownika, jak i potwierdzenia przeczytania, wskazujące, że gracz przeczytał wiadomość.

PubNub oferuje funkcje, których potrzebujesz

Bez względu na to, kim są twoi gracze, prawdopodobnie zbudowali nawyki i oczekiwania związane z codziennymi doświadczeniami na czacie. Ma to sens: funkcje takie jak wskaźniki pisania, reakcje i potwierdzenia przeczytania zapewniają informacje zwrotne i poczucie natychmiastowości czatu. Z kolei gracze doświadczają płynnej, naturalnej komunikacji. Myśląc o czacie w grze, ten poziom interakcji jest podstawą każdej dobrej społeczności graczy. Będziesz chciał zapewnić graczom informacje zwrotne, swobodę ekspresji i możliwość dostrojenia ich własnych doświadczeń społecznych.

Wdrożenie takich funkcji może być wyzwaniem, dodając coś, co wydaje się wydłużać czas tworzenia gry tylko po to, by wypuścić ją na rynek. W porównaniu z podstawowymi potrzebami gry, mogą one wydawać się luksusem. Ale jeśli twoja gra opiera się na społeczności, musisz dać graczom czat, z którego będą chcieli korzystać. Na szczęście, jeśli chodzi o tworzenie w pełni funkcjonalnego czatu w grze, nie trzeba wymyślać koła na nowo.

PubNub oferuje funkcjonalność łatwo dostępną w naszych zestawach SDK, a nawet dedykowany zestaw SDK czatu, aby zapewnić kilka gotowych do użycia funkcji czatu. Oprócz zapewnienia podstawowej infrastruktury do wysyłania i odbierania wiadomości w czasie rzeczywistym, nasze zestawy SDK oferują łatwe w użyciu punkty końcowe do szybkiego wdrażania podstawowych funkcji czatu, takich jak:

Nasz interfejs API danych w czasie rzeczywistym jest elastyczny, dzięki czemu można szybko wdrożyć te funkcje. Nasza globalnie dostępna infrastruktura przesyłania wiadomości pozwala na rozbudowę w miarę rozwoju gry i potrzeb. Rozpoczęcie pracy jest łatwe. W razie jakichkolwiek pytań oferujemy wsparcie 24/7 na całym świecie. Dzięki PubNub możesz zacząć tworzyć światowej klasy czat w grze już dziś.

Jak PubNub może ci pomóc?

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na PubNub .com

Nasza platforma pomaga programistom tworzyć, dostarczać i zarządzać interaktywnością w czasie rzeczywistym dla aplikacji internetowych, aplikacji mobilnych i urządzeń IoT.

Fundamentem naszej platformy jest największa w branży i najbardziej skalowalna sieć przesyłania wiadomości w czasie rzeczywistym. Dzięki ponad 15 punktom obecności na całym świecie obsługującym 800 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i niezawodności na poziomie 99,999%, nigdy nie będziesz musiał martwić się o przestoje, limity współbieżności lub jakiekolwiek opóźnienia spowodowane skokami ruchu.

Poznaj PubNub

Sprawdź Live Tour, aby zrozumieć podstawowe koncepcje każdej aplikacji opartej na PubNub w mniej niż 5 minut.

Rozpocznij konfigurację

Załóż konto PubNub, aby uzyskać natychmiastowy i bezpłatny dostęp do kluczy PubNub.

Rozpocznij

Dokumenty PubNub pozwolą Ci rozpocząć pracę, niezależnie od przypadku użycia lub zestawu SDK.

Top comments (0)