DEV Community 👩‍💻👨‍💻

Ahmed Said Çıtak for Açıklab

Posted on

Liman'a Sunucu Ekleme ve Sunucularda Eklenti Kullanımı

Daha önceki dokümanımızda SambaHVL eklentisinin Liman'a kurulumunu tamamlamıştık. Bu dokümanda ise Liman'a sunucu ekleyerek eklentimizi bu sunucular üzerinden kullanacağız.

Liman Sunucu Kontrolü

Öncelikle liman'da sunucumuz olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor. Bunun için de liman ana sayfasında bulunan sunucular kısmına bakmamız gerekiyor.

Screenshot_2021-08-18_07-46-01

Eğer buradaki listede istediğiniz sunucuyu görüntüleyemiyorsanız Liman'a Sunucu Ekleme kısmında bulunan dokümandan devam edebilirsiniz.

Liman'a Sunucu Ekleme

Bu kısım için Sunucu Ekleme ve Kaldırma kısmını takip edebilirsiniz.

Eklenti Kontrolü

Sunucularımıza eklentileri entegre edeceğimiz zaman öncelikle liman ana sayfasında bulunan Sistem ayarları kısmına geldikten sonra eklentiler tabında bulunan tabloya bakmamız gerekiyor.

Screenshot_2021-08-18_08-05-03

Eğer buradaki tabloda istediğiniz eklentiyi görüntüleyemiyorsanız. Sunucuda Eklenti Kullanımı kısmında bulunan doküman ile devam edebilirsiniz.

Sunucuda Eklenti Kullanımı

Bu kısım için Sunucuda Eklenti Kullanımı kısmını takip edebilirsiniz.

Latest comments (0)

We are hiring! Do you want to be our Senior Platform Engineer? Are you capable of chipping in across sysadmin, ops, and site reliability work, while supporting the open source stack that runs DEV and other communities?

This role might just be for you!

Apply now